Illinois: rekordowe wzrosty obrotów w sprzedaży marihuany rekreacyjnej

1
207
Marihuana rekreacyjna Illinois Chicago
Fot. marijuanastocks.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pozwolenie na sprzedaż w Illinois marihuany rekreacyjnej nie zmniejszyło dochodów nielegalnych handlarzy konopii indyjskich w naszym stanie. Firma New Frontier Data z główną siedzibą w Waszyngtonie, badająca rynek marihuany szacuje, że jej sprzedaż na czarnym rynku w Illinois osiągnie w tym roku 2,2 miliarda dolarów. Rekordowe obroty, a co za tym idzie zyski handlarzy konopiami indyjskimi wynikają głównie z faktu, że nie muszą oni pobierać od swoich klientów podatku od sprzedaży. Dla przykładu 1/8 uncji marihuany na czarnym rynku kosztuje średnio 60 dolarów, podczas gdy w sklepach ponad 80 dolarów.

Szacuje się, że tegoroczny dochód ze sprzedaży legalnej marihuany wyniesie w naszym stanie 1,9 miliarda dolarów. Będzie to wzrost o przeszło 900 milionów dolarów w porównaniu z rokiem 2020.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

1 KOMENTARZ

  1. Zyski zostaną zapewne przeznaczone na walkę z rasizmem czyli na poprawę stanu zdrowia mniejszości etnicznych (główne Czarnych Amerykanów). Wg pani Lightfoot “systematic rasism” jest tożsamy z “public health crisis” Tylko jest jedna wątpliwość. Czy legalizacja marihuany nie spowoduje wzrost użycia twardych narkotyków i tym samym katastrofalne pogorszenie stanu zdrowia mniejszości? Badania dowodzą, że systematyczne używanie marihuany powoduje u dużej części populacji wzrost uzależnienia od twardych narkotyków i tym samym “public health crisis” jeszcze wzrośnie i koło się zamknie. Obecnie przez otwartą południową granicę szmuglowane są ogromne ilości twardych narkotyków i spore ich ilości są dostarczane do Chicago. Tego typu deklaracjami (jakie robi pani Lightfoot) nie rozwiązę się problemów Czarnych Amerykanów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!