USA: zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego “O zwierzętach i ludziach” – 22 czerwca w ponad 750 amerykańskich kinach! (ZWIASTUN)

Zaproszenie do kina, premiera filmu "O zwierzętach i ludziach".

0
316
O ZWIERZĘTACH I LUDZIACH
Fot. materiały prasowe TELEWIZJA POLSKA S.A.
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Koprodukowany przez Telewizję Polską film dokumentalny „O zwierzętach i ludziach” w reżyserii Łukasza Czajki już wkrótce zobaczą widzowie w USA. 

Zwiastun filmu

Of Animals and Men (O zwierzętach i ludziach) – trailer EN 110 sec, English speaker from TVP Sales on Vimeo.

Znajdź kino w swojej okolicy i kup bilet – KLIKNIJ TUTAJ

Strona główna filmu: https://ofanimalsandmen.com

Pokazy filmu odbędą się 22 czerwca 2021 r. w ponad 750 amerykańskich kinach. Film „O zwierzętach i ludziach” opowiada historię polskiego małżeństwa Żabińskich, którzy podczas okupacji ocalili przed śmiercią setki Polaków i Żydów. Jan Żabiński, twórca i wieloletni dyrektor warszawskiego zoo, wraz z żoną Antoniną w czasie wojny ukrywali na terenie opustoszałego zoo szukających schronienia Żydów oraz żołnierzy polskiego podziemia. Goście przebywali w prywatnym domu Żabińskich na terenie placówki i na zapleczu wybiegów dla zwierząt nawet przez wiele miesięcy. W sumie małżeństwo dało schronienie ok. 300 osobom – dokładna liczba jest nieznana.

Z materiałów archiwalnych, fragmentów inscenizowanych, wypowiedzi świadków i ocalonych powstała niezwykła opowieść o odwadze i pasji, będąca też refleksją na temat losu, który dzielą ludzie i zwierzęta. W filmie wykorzystane zostały zarejestrowane rozmowy z ostatnimi żyjącymi świadkami zdarzeń, m.in. Moshe Tiroshem, ocalałym dzięki kryjówce w zoo, a także nigdy wcześniej nie publikowane filmy archiwalne, pokazujące rodzinę państwa Żabińskich, ich willę oraz zoo. 

Dokument „O zwierzętach i ludziach” jest laureatem licznych nagród. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!