Illinois: policja w Joliet poszukuje Jeremy’ego Hylki, byłego pracownika szkoły katolickiej

0
631
Policja śledztwo USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wydano nakaz aresztowania Jeremy’ego Hylki. Mężczyzna jest poszukiwany pod zarzutem pedofilii. Hylka pracował w katolickiej szkole św. Józefa w Lockport, w kościele katolickim św. Pawła Apostoła w Joliet oraz w katedrze św. Rajmunda Nonnatusa w Joliet. Diecezja zwolniła go w środę z pracy.

W oświadczeniu diecezja stwierdziła, że Hylka ma zakaz pracy lub wolontariatu w jakiejkolwiek diecezjalnej szkole lub parafii oraz że otrzymała informacje z różnych źródeł dotyczące niewłaściwej komunikacji z nieletnim.

„Diecezja, szkoła i parafie są zobowiązane do zapewnienia bezpiecznego środowiska dla wszystkich dzieci” – czytamy w oświadczeniu.

Pełne oświadczenie diecezji: 

„Jeremy Hylka nie wróci na swoje stanowiska w katolickiej szkole św. Józefa w Lockport, kościele katolickim św. Pawła Apostoła w Joliet i katedrze św. Rajmunda Nonnatusa w Joliet. Diecezja Joliet otrzymała informacje z różnych źródeł dotyczące niewłaściwego komunikowania się z nieletnim. Powiadomiono władze cywilne. Diecezja, szkoła i parafie są zobowiązane do zapewnienia bezpiecznego środowiska dla wszystkich dzieci pod naszą opieką ”.

Pełne oświadczenie policji Joliet:

„Departament Policji Joliet został poinformowany o nagraniu wideo przedstawiającym osobę dorosłą zaangażowaną w niewłaściwą komunikację z nieletnim. Detektywi policji w Joliet posiadają ten film i obecnie trwa dochodzenie. Dziękujemy za pomoc. Nie podajemy obecnie więcej informacji”. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!