Illinois: gubernator J.B. Pritzker zapowiedział cięcia budżetowe

0
910
Priztker Illinois Chicago
Fot. Facebook J.B. Pritzker
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W związku z kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią koronawirusa, gubernator Illinois J.B. Pritzker zapowiedział cięcia budżetowe w bieżącym roku fiskalnym w wysokości pięciu procent i dziesięciu procent w 2021 roku. Jedyną szansą na uniknięcie tak drastycznych kroków jest kolejna federalna pomoc finansowa. O cięciach budżetowych gubernator powiadomił już szefów wszystkich agencji stanowych. W uzasadnieniu swojej decyzji J.B. Pritzker stwierdził, że winę za utratę miejsc pracy w całym kraju ponoszą przedstawiciele Partii Republikańskiej w amerykańskim Kongresie. 

Uchwalony i podpisany 1 lipca nowy budżet Illinois w bardzo dużym stopniu opierał się na federalnych funduszach pomocowych. Takiemu założeniu od początku sprzeciwiali się Republikanie w stanowym kongresie. 

Przedstawiciele administracji J.B. Pritzkera obliczają, że dziura budżetowa wynikająca z utraconych wpływów wyniesie w bieżącym i przyszłym roku fiskalnym 6,5 miliarda dolarów. Szefowie stanowych agencji mają czas do 2 października na przedstawienie propozycji cięć w wydatkach w swoich resortach.

Jak dotychczas stan Illinois otrzymał 3,5 miliarda dolarów w ramach pomocy federalnej na pokrycie strat wynikających z pandemii COVID-19.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!