Cook County: zemsta partyjna Demokratów

0
416

Sędzia Michael Toomin nie otrzymał ponownie poparcia partii demokratycznej powiatu Cook w nadchodzących listopadowych wyborach. Według burmistrz Chicago Lori Lightfoot i samego zainteresowanego, jest to odwet za powołanie przez niego specjalnego prokuratora w sprawie Jussie Smolletta i wyjaśnienia prowadzonego dochodzenia w tej kwestii przez biuro prokurator stanowej powiatu Cook  Kim Foxx.  

Liderzy partii demokratycznej powiatu Cook, w tym Toni Preckwinkle,  twierdzą natomiast, że decyzja o wycofaniu poparcia dla sędziego wynika z jego podejścia do wykonywanych obowiązków. Według nich Michael Toomin nie sprawdza się na stanowisku przewodniczącego wydziału sądu okręgowego powiatu Cook ds wykroczeń kryminalnych popełnianych przez młodocianych przestępców.

Oprócz Michaela Toomina, komisja partii demokratycznej powiatu Cook ds sądownictwa nie udzieliła poparcia w staraniu się o pozostaniu na stanowisku sędziego Mauricio Araujo, który oskarżany jest o molestowanie seksualne. Pozostałych 60 sędziów powiatu Cook takie poparcie otrzymało. 

Retention election jest okresowym procesem, w którym wyborcy pytani są o to czy wyselekcjonowani w poprzednich wyborach sędziowie powinni pozostać na swoich stanowiskach. Kadencja sędziów trwa 10 lat. Aby pozostać na stanowisku sędziowie muszą uzyskać minimum 60 procent głosów wyborców.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!