USA – Biały Dom: podpisano historyczne porozumienie

0
437
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Białym Domu odbyła się ceremonia podpisania historycznego porozumienia dyplomatycznego pomiędzy Izraelem a dwoma krajami arabskimi – Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem. Patronem porozumienia jest prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

Ponad 700 gości zaproszono na ceremonię, która odbyła się na Południowym Trawniku Białego Domu. Izrael reprezentował premier Benjamin Netanjahu, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn ministrowie spraw zagranicznych tych krajów. Na uroczystość zaproszono też przedstawicieli korpusu dyplomatycznego oraz członków Kongresu. Przed podpisaniem porozumienia Prezydent Donald Trump przypomniał znaczenie traktatu:

„Zebraliśmy się tutaj, aby zmienić kierunek historii. Po dekadach podziałów i konfliktów, rozpoczynamy etap nowego Bliskiego Wschodu. Dzięki odwadze liderów tych trzech krajów zrobiliśmy ogromny krok w kierunku przyszłości, w której wszyscy ludzie bez względu na pochodzenie będą żyć razem w pokoju i dobrobycie”. 

Porozumienie określane mianem „Abraham Accords” dotyczy normalizacji stosunków dyplomatycznych, handlowych i w dziedzinie bezpieczeństwa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!