Illinois: księgowy z Hinsdale skazany na 16 lat więzienia

0
683
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

46-letni Sultan Issa, księgowy z Hinsdale, na zachodnich przedmieściach, został skazany przez sąd federalny w Chicago na 16,5 roku więzienia za zdefraudowanie ponad 72 milionów dolarów należących do jego klientów. Wśród pokrzywdzonych znalazł się znany bankier i filantropista Roger Weston. Od 2007 roku, podrabiając jego podpisy oraz korzystając z dostępu do jego kont, Sultan Issa sprzeniewierzył ponad 55 milionów dolarów i uzykał pożyczki na łączną kwotę 83 milionów dolarów. Zdobyte w ten sposób fundusze księgowy przeznaczył na zakup 25 nieruchomości w tym między innymi w Illinois, Montanie, Michigan i Meksyku, dwóch samolotów, czterech jachtów, 60 sztuk broni i biżuterię. 15 milionów dolarów pozwoliły także na powstanie i utrzymanie nieistniejącego już salonu luksusowych aut w Burr Ridge. 

Według Chicago Tribune, z usług Sultana Issy korzystali także min. byli zawodnicy Chicago Blackhawks Marian Hossa, Bryan Bickell i Tomas Kopecky.

Przeciwko księgowemu z Hinsdale toczą się jeszcze dwa inne procesy federalne wytoczone przez banki w Missouri i  Alabama oraz jeden, z powódzctwa cywilnego, złożony w sądzie okręgowym powiatu Cook, przez pokrzywdzonego finansistę Rogera Westona.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!