Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen: Europa stoi po stronie Izraela

0
Fot. anews.com.tr
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oświadczyła, że w obliczu konfliktu z Hamasem Europa stoi po stronie Izraela.
Ursula von der Leyen powiedziała premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu, że Izrael ma obowiązek bronić swoich obywateli i zadeklarowała, że Europa stanie po jego stronie. “To najohydniejszy atak na Żydów od czasu Holokaustu” – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej w Tel Awiwie, gdzie odwiedziła miejsca ataku terrorystów z Hamasu.

“Myśleliśmy, że to się nigdy więcej nie powtórzy, a jednak tak się stało. W obliczu tej niewypowiedzianej tragedii istnieje tylko jedna możliwa odpowiedź: Europa stoi po stronie Izraela” – stwierdziła Ursula von der Leyen.

Z wizytą do Izraela przybyły dziś też szefowa Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola i minister spraw zagranicznych Niemiec Analena Berbook. W Izraelu dziś również obecny był sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Lloyd Austin.

Izrael w sobotę rano został z zaskoczenia zaatakowany ze Strefy Gazy przez proirańską organizację Hamas. Od tego czasu prowadzi ostrzał enklawy, która dodatkowo została odizolowana.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!