Polska: ostatni dzień kampanii, od północy cisza wyborcza

3
Fot. gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej. Partie polityczne mają czas do północy na przekonanie wyborców do swoich programów. Po 24:00 zacznie obowiązywać w Polsce cisza wyborcza i referendalna. Potrwa ona do niedzieli do 21:00, kiedy zostaną zamknięte lokale wyborcze.

Państwowa Komisja Wyborcza informuje w specjalnym spocie, że w tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej i kampanii referendalnej. Zakazane jest między innymi zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych i referendalnych. Dotyczy to też internetu.

Kampanii wyborczej i referendalnej nie można też prowadzić w lokalu wyborczym oraz na terenie budynku, gdzie ten lokal się znajduje. Za złamanie ciszy wyborczej grozi grzywna do 20 tysięcy złotych. Za opublikowanie przewidywanych wyników wyborów lub referendum – do miliona złotych kary.

PKW przypomina też, że o wszelkich przypadkach prowadzenia niedozwolonej kampanii wyborczej lub referendalnej należy informować policję lub prokuraturę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

3 COMMENTS

  1. Ostatni raz glosowalem bodajze w 2010 na Komorowskiego przeciwko Kaczynskiemu, w konsulacie przy Lake Shore ulotki Kaczynskiego byly wszedzie . Doslownie wszedzie. Jutro bede glosowal kolejny raz mimo ze sobie obiecalem nie mieszac sie do polskiej polityki . Zobaczymy jak bedzie wygladala bezstronnosc polskich placowek, ale znajac stopien zaPISienia polonii oczekiwan nie mam wygorowanych…

  2. Update: bylo profesjonalnie czyli bezulotkowo. Jedynie gdy odmowilem przyjecia karty referendalnej jeden z panow komisji zmierzyl mnie wzrokiem jakby chcial mi zrobic krzywde. I za to spotkala go kara – zrobilem cos co pewnie wewnetrznie go rozwalilo – usmiechnalem sie szczerze w jego strone. On juz wiedzial ze to koniec jego sekty , mam nadzieje ze w poniedzialek moja rodzina i znajomi obudza sie w nowej, slonecznej Polsce i zaczna naprawiac popisowska obore…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!