Zjednoczone Królestwo: ktoś ściął słynne “drzewo Robin Hooda”

0
Fot. The Straits Times
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Szesnastolatek został zatrzymany przez policję w związku ze ścięciem słynnego “drzewa Robin Hooda”. Liczyło setki lat i było jednym z najczęściej fotografowanych brytyjskich drzew. “Wystąpiło” w słynnej scenie w filmie “Robin Hood. Książe złodziei”. Właśnie przestało istnieć. W nocy ktoś ściął słynny klon jawor ze Szczeliny Jaworowej przy granicy szkocko-angielskiej.

Policja zatrzymała szesnastoletniego chłopaka. Jest w areszcie. Na razie nie usłyszał zarzutów. W oświadczeniu Northumbria Police czytamy, że strata ta wywołała “szok, smutek i gniew” – nie tylko w lokalnej społeczności, ale także w innych częściach świata.

Wystarczy wpisać frazę #robinhoodtree na Instagramie, by zobaczyć monumentalny krajobraz: Szczelinę Jaworową, której centrum jest rozłożyste drzewo. Od kilkuset lat rosło w parku narodowym nieopodal Muru Hadriana. Siedem lat temu zdobyło tytuł drzewa roku w Królestwie. Ale dziś te zdjęcia to już tylko wspomnienia. Do zniszczenia drzewa doszło prawdopodobnie przy użyciu piły łańcuchowej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!