Belgia: leczenie dzieci z otyłością u dietetyka w pełni refundowane

1
Fot. The Independent
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Belgii wizyty u dietetyka i leczenie dzieci oraz młodzieży z otyłością będą w pełni refundowane. Poinformował o tym minister zdrowia Frank Vandenbroucke. Prawie jedna piąta dzieci i nastolatków w Belgii ma nadwagę, a 6 procent zmaga się z otyłością. Wśród dorosłych nadwagę ma prawie połowa, a otyłych jest 16 procent.  

Otyłość jest chorobą przewlekłą i należy dobrze się przygotować do walki z nią – podkreślił belgijski minister zdrowia. Nowy program ma zapewnić, że dzieci i młodzież z otyłością oraz ich rodziny otrzymają opiekę dostosowaną do indywidualnych potrzeb. W Belgii powstanie 25 ośrodków oferujących specjalistyczne leczenie z udziałem pediatrów, psychologów, fizjoterapeutów i dietetyków.

Cały program leczenia ma być refundowany. Na początek rząd zamierza objąć specjalistyczną opieką 5 tysięcy dzieci i młodzieży z dużym stopniem otyłości. Później planuje rozszerzenie programu do 7,5 tysiąca osób. Na ten cel przeznaczono 11 milionów euro. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Wiadomosc jak z kosmosu dla nas – zyjacych w najwiekszym mocarstwie swiatowym gdzie polowa obywateli boi sie zadzwonic na emergency zeby nie popasc w finansowa ruine…. A tu , male panstewko, skromne, ciche na obrzezach Europy i bach – beda placic za lapanie plazowej figurki . Mozna? Mozna !

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!