Mołdawia: prezydent Maia Sandu podsumowuje szczyt Europejskiej Wspólnoty Politycznej

0
Fot. Twitter: Maia Sandu

Prezydent Mołdawii Maia Sandu podziękowała wszystkim mieszkańcom kraju za sukces wczorajszego szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej. Do pałacu pod stolicą kraju Kiszyniowem zjechało kilkudziesięciu przywódców europejskich.

W specjalnym nagraniu adresowanym do wszystkich Mołdawian prezydent tego kraju Maia Sandu podziękowała mieszkańcom za organizację tego wielkiego wydarzenia dla tego niewielkiego kraju. Światowe komentarze podkreślają, że Mołdawia poradziła sobie pod każdym względem, co nie było proste w jednym z najbiedniejszych krajów Europy, zaledwie dwadzieścia kilometrów od granicy z Ukrainą na której toczy się wojna.

„Cieszmy się i bądźmy dumni, że byliśmy gospodarzami historycznego wydarzenia, dzięki któremu nasz kraj był widziany i słyszany w całej Europie. To zasługa nas wszystkich. Razem wprowadzimy Mołdawię do Unii Europejskiej”- powiedziała Maia Sandu.

We wczorajszym szczycie Europejskiej Wspólnoty Politycznej uczestniczyło kilkudziesięciu przywódców z całej Europy. Poza sprawami europejskimi na marginesie szczyu omówiono wiele innych problemów dotyczących poszczególnych krajów. Wiela wsparcia otrzymała Ukraina, z której niespodziewanie przyjechał prezydent Wołodymyr Zełeński. Polskę na tym spotkaniu reprezentował premier Mateusz Morawiecki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!