Premier Włoch: Ukraina może liczyć na nasze całkowite wsparcie

0
161
Fot. ANSA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Włoch Giorgia Meloni po spotkaniu w Rzymie z Wołodymyrem Zełenskim zapewniła, że Ukraina może liczyć na pełne wsparcie Włoch. Wcześniej o całkowitej solidarności z Ukrainą w rozmowie z ukraińskim prezydentem mówił prezydent Włoch Sergio Mattarella.

Spotkanie włoskiej premier z prezydentem Zełenskim trwało półtorej godziny, pół godziny więcej niż planowano. Podczas konferencji prasowej Giorgia Meloni powiedziała, że wspieranie Ukrainy w wojnie z Rosją to inwestycja w pokojową przyszłość Europy. 

“Ukraina jest ofiarą brutalnej, niesprawiedliwej agresji Rosji. Zapewniliśmy prezydenta Zełenskiego o naszym całkowitym poparciu tak długo, jak będzie to potrzebne i dłużej”- mówiła. 

Włoska premier podkreśliła, że chodzi również o wsparcie militarne. Powiedziała, że Włochy wspierają ukraińskie wysiłki na rzecz przynależności do Unii Europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckiego. 

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że przybył do Rzymu, by podziękować Włochom za pomoc udzielaną Ukrainie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!