Polska: w Warszawie rozpoczęła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości

0
Fot. Facebook: Tomasz Poręba - Poseł do Parlamentu Europejskiego
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezes PiS Jarosław Kaczyński otworzył pierwszą przedwyborczą konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości. Dwudniowe wydarzenie odbywa się w Warszawie pod hasłem “Weekend ważnych rozmów – ul programowy Prawa i Sprawiedliwości”. W wydarzeniu bierze udział między innymi premier Mateusz Morawiecki.

Konwencja poświęcona jest wypracowaniu programu przed nadchodzącymi wyborami do Sejmu. Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że dobra polityka to roztropne działania dla dobra wspólnego. Podkreślił, że jego partia będzie dalej rozmawiała z Polakami, by w nowym programie móc odpowiedzieć na ich potrzeby. Dodał, że dobre rządy służą wszystkim obywatelom, niezależnie od tego, kim są i jakie mają przekonania polityczne.

Jak powiedział prezes PiS w swoim wystąpieniu, prace nad nowym programem zostały podzielone na dziesięć paneli tematycznych – trzy będą dotyczyły spraw gospodarczych, a jeden z nich poprowadzi premier Mateusz Morawiecki. Mówił również, że dotyczący wielu dziedzinach życia postulat równości, musi być realizowany przez jego partię. Podkreślił, że chodzi między innymi o równość rozwoju między miastem, a wsią czy równość obywateli przed sądami i przed administracją.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział również, że żeby Polska była suwerenna, musi być silna. Wskazywał, że jego ugrupowanie buduje gospodarczą i militarną siłę Polski oraz wzmacnia siłę duchową i moralną Polaków.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jego ugrupowanie chce umacniać demokrację. “Tą demokrację chcemy rozbudowywać, umacniać i na poziomie samorządów, i oczywiście na poziomie całego państwa” – zadeklarował prezes PiS. Dodał, że jego partia nadał demokracji prawdziwy sens, bo miała program i go zrealizowała.

Premier Mateusz Morawiecki mówił o sukcesach PiS w walce z nierównościami. Przekonywał, że za rządów jego ugrupowania, w Polsce “skończyły się zakupy na zeszyt w ogromnym stopniu, a zakup podręczników w sierpniu przestał spędzać sen z powiek wielu polskim rodzinom”. Mówił też o znaczącym wzroście płac Polaków – wprowadzeniu minimalnej płacy godzinowej, która – jak przypomniał – wynosi obecnie ponad 20 złotych, i o wzroście płacy minimalnej o ponad 1 800 złotych. Szef rządu zaznaczył, że płaca netto wzrosła jeszcze bardziej dzięki podwyżce kwoty wolnej od podatku.

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że walka z inflacją nie może oznaczać kosztów społecznych. Szef rządu podkreślił, że w przeszłości walka z inflacją skutkowała ogromnym wzrostem stopy bezrobocia. Zaznaczył, że inflacja dokucza wszystkim i celem jest zwalczenie jej jak najszybciej. “Ale nie tak, aby ci, którzy, schodząc po tym zboczu inflacji, wpadali w przepaść bezrobocia, biedy, strachu, trwogi” – dodał Mateusz Morawiecki.

Premier zadeklarował dalsze uproszczanie podatków. Zaznaczył, że w czasie ośmiu lat rządów PiS znacząco wzrosły wpływy podatkowe, na co wpływ miało uszczelnienie systemu podatkowego. Przyznał, że uproszczenie systemu podatkowego to coś, co “nie do końca” rządzącym się udało i chcą doprowadzić do uproszczenia. Zaznaczył, że mają w tej kwestii jednak swoje sukcesy. “To podatek PiT” – powiedział premier, zauważając, że złożenie rozliczenia stało się tak proste, że zajmuje to jedynie kilka minut.

Dwudniowe wydarzenie odbywa się pod hasłem “Weekend ważnych rozmów – ul programowy Prawa i Sprawiedliwości”. Konwencja ma być kontynuacją pracy programowej, jaką od kilka tygodni prowadzą politycy PiS. W całym kraju partia organizuje spotkania z obywatelami, gdzie rozmawiają o przyszłości Polski i dowiadują się, co jeszcze wymaga poprawy. W oparciu o te sugestie najważniejsi politycy PiS i zaproszeni eksperci będą dziś i jutro debatować na temat nowego programu partii. Dyskusja będzie podzielona na dziesięć paneli tematycznych. To między innymi gospodarka, bezpieczeństwo, rolnictwo, edukacja, kultura i sport. Konwencja zakończy się jutro przemówieniem Jarosława Kaczyńskiego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!