Prezydent A. Duda odbył szereg rozmów przy okazji koronacji Karola III

0
306
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Andrzej Duda odbył w Londynie szereg rozmów z przywódcami państw, którzy również zostali zaproszeni na koronację Karola III. Para prezydencka zakończyła swoją dwudniową wizytę w stolicy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz powiedział, że prezydent Andrzej Duda rozmawiał między innymi z brytyjskim premierem Rishim Sunakiem. „Prezydent rozmawiał z szeregiem prezydentów z Europy i innych państw. Mamy tutaj nadzieję, że te rozmowy przyniosą dalszą intensyfikację relacji z poszczególnymi państwami” – powiedział Marcin Przydacz.

Prezydent Andrzej Duda wystosował też list gratulacyjny do króla Karola III, w którym zawarte zostało zaproszenie dla brytyjskiego monarchy do Polski. „Już w tej nowej roli, bo musimy pamiętać, że król Karol jeszcze jako książę Walii odwiedzał wielokrotnie Polskę. Liczymy na to, że do takiej wizyty dojdzie, choć mamy świadomość po pierwszy rozmowach ze stroną brytyjską, że w pierwszej kolejności król Karol będzie wizytował państwa Wspólnoty Narodów” – powiedział Marcin Przydacz.  

Prezydencki minister dodał, że przy okazji wizyty w Londynie polska para prezydencka spotkała się z przedstawicielami Polonii. „Wczoraj pan prezydent wraz z małżonką odwiedził Ognisko Polskie, inaczej także Klub Polski, który funkcjonuje tutaj od 1940 roku. W tym miejscu spotykało się wielu znamienitych Polaków, także z emigracji wojennej i powojennej, od generała Władysława Andersa począwszy” – wyjaśnił szef prezydenckiego BPM. 

Polska para prezydencka wzięła udział w mszy koronacyjnej i głównej ceremonii w Opactwie Westminster, na którą zaproszono ponad 2 tysiące gości, w tym polityków, przywódców i koronowane głowy innych państw. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!