Polska: premier Morawiecki o lokalnych inwestycjach

0
174
Fot. Facebook: Kancelaria Premiera RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił znaczenie lokalnych inwestycji, które zmieniają życie mieszkańców mniejszych miejscowości. Szef rządu mówił o tym podczas wizyty we wsi Radzieje w gminie Węgorzewo w województwie warmińsko-mazurskim. Premier powiedział, że lokalne inwestycje stały się możliwe dzięki uszczelnieniu budżetu.

Szef rządu zaznaczył w Radziejach, że możliwość zmiany życia mieszkańców mniejszych miejscowości jest sensem działania rządu Prawa i Sprawiedliwości. “Rozmawiałem z panem burmistrzem, który powiedział, jak wyglądało tu życie jeszcze 8-10 lat temu – poziom bezrobocia przekraczający w niektórych miejscach 25 procent” – dodał. 

Ze środków publicznych zakupiono nowy wóz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziejach. Budżet państwa finansuje też remont miejscowej remizy. Premier powiedział, że w zeszłym roku strażacy ochotnicy w Radziejach wyjeżdżali na akcje ponad 40 razy, w tym do 17 pożarów. “Wyobraźmy sobie, ile ludzkich tragedii udało się uniknąć dzięki interwencjom Ochotniczych Straży Pożarnych. To setki tysięcy interwencji w całym kraju” – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Premier mówił w Radziejach, że w tym roku do Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Polsce trafi około 700 wozów zakupionych z państwowych środków. Od 2016 roku zakupiono ich około trzech tysięcy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!