Hiszpania: sprzeciw wobec organizacji gonitw z udziałem byków

0
191
Fot. PETA UK
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Coraz więcej Hiszpanów sprzeciwia się organizacji gonitw z udziałem byków. Makabryczna śmierć zwierzęcia w czasie sobotniego „encierro” na ulicach miasta Ontinyent, po raz kolejny wywołała dyskusję na temat tej wzbudzającej kontrowersje na całym świecie tradycji.

Mieszkańcy wspólnoty autonomicznej Walencji na wschodzie Hiszpanii oraz członkowie organizacji broniących praw zwierząt domagają się zrezygnowania z tradycji przepędzania byka ulicami miasta. Zdarzenie z soboty zarejestrowały kamery i widać na nim byka, który uciekając przed tłumem rzuca się w pewnym momencie z mostu, by spaść z wysokości kilkunastu metrów do rzeki.

Rozgłośnia Cadena Ser podała, że z powodu złamania nóg byka konieczne było uśpienie go na oczach tłumu uczestniczącego w lokalnym święcie „Bous en Corda”.

Yolanda Morales z władz Partii na Rzecz Zwierząt poinformowała, że wydarzeń tego typu co w Ontinyent organizuje się w Hiszpanii ponad 15 tysięcy. Do tej pory, spośród 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii, jedynie Wyspy Kanaryjskie zdecydowały się zakazać organizacji podobnych imprez z udziałem byków.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!