Chicago: nadajnik ukryty w gotówce doprowadził do ujęcia złodziei 

0
352
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Nadajnik ukryty w gotówce doprowadził do ujęcia złodziei ponad $1 miliona dolarów z opancerzonej ciężarówki należącej do Brink. 

Do ujęcia dwóch złodziei przyczynił się ukryty Apple AirTag przylepiony do gotówki, transportowanej przez konwój gotówkowy. 

Mężczyźni obrabowali wóz opancerzony Brink we wtorek rano. Około 9.25 a.m. dwóch strażników zaparkowało opancerzony pojazd przed sklepem Jewel-Osco przy 183rd Street, aby odebrać gotówkę z banku znajdującego się w środku. 

Podczas, gdy jeden ze strażników korzystał z toalety, drugi wrócił do ciężarówki, gdzie został najpierw uderzony kilkukrotnie pistoletem a potem trzymany na muszce przez Darrela Singletona. Wtedy dołączył się drugi rabuś Devonte Davis, również uzbrojony. Zmusili strażnika do otwarcia ciężarówki i ukradli 7 plastikowych pojemników, każdy zawierający po $100,000 dolarów gotówki. Ukradli również 10 toreb depozytowych zawierających po $50,000 dolarów każda. Singleton odjechał Nissanem Maxima, który wcześniej został zgłoszony jako skradziony, Davis odjechał Jeepem. W połowie drogi przerzucili pieniądze z Nissana do Jeepa i resztę drogi pokonali razem.

Dzięki nagraniom z kamer CCTv policja ustaliła trasę przejazdu samochodów a dzięki nadajnikowi Apple Airtag znajdującego się wśród skradzionej gotówki mogli precyzyjnie ustalić lokalizację skradzionych pieniędzy. Policja namierzyła pieniądze przy 12460 S. Justine w Calumet Park. Po zdobyciu nakazu przeszukania funkcjonariusze odzyskali skradzione środki, aresztowali Singletona i Davisa oraz zarekwirowali dwa pistolety. 

Singleton przyznał detektywom, że on i Davis dokonali zbrojnego napadu na ciężarówkę. Davis natomiast utrzymywał, że cały ten czas spędził w domu w Calumet Park i nie brał udziału w rabunku.

Obaj usłyszeli zarzuty zbrojnego rabunku. Wystąpili przed sędzią magistrackim w sądzie federalnym w środę. Są przetrzymywani w areszcie, oczekując na wyrok.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!