Włochy: rośnie liczba migrantów przypływających z Tunezji

0
271
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

We Włoszech rośnie liczba migrantów z Tunezji. Jak informuje agencja Ansa, wczoraj w ciągu kilku godzin na wyspę Lampedusa przypłynęło prawie tysiąc osób.

Na włoską wyspę Lampedusa w ciągu 24 godzin przybyła rekordowa liczba 43 łodzi i statków z migrantami. Niemal wszystkie przypłynęły ze znajdującej się w głębokim kryzysie gospodarczym Tunezji. W sumie chodzi o ponad dwa tysiące osób. Przybyły samodzielnie jednostkami przemytników, na pokładzie statków ratowniczych organizacji pozarządowych lub włoskich patrolowców straży przybrzeżnej i policji skarbowej, które udzieliły pomocy uszkodzonym łodziom na pełnym morzu. W ośrodku dla uchodźców na Lampedusie, przewidzianym dla 400 osób, jest ich pięciokrotnie więcej. Dotychczas udało się relokować ponad pięciuset przybyszów. 

Podczas zakończonego wczoraj szczytu unijnego w Brukseli premier Włoch Giorgia Meloni, powołując się na dane włoskie wywiadu, powiedziała, że jeśli sytuacji w Tunezji nie uda się ustabilizować, do Włoch może przybyć stamtąd 900 tysięcy migrantów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!