D.Tarczyński: w obliczu afery w PE należy przeprowadzić ponowne głosowania rezolucji dot. Polski

0
150
Parlament Europejski
Fot. euronews.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Europoseł Dominik Tarczyński z PiS-u domaga się przeprowadzenia ponownego głosowania wszystkich rezolucji dotyczących Polski w związku z aferą korupcyjną w Parlamencie Europejskim. Chodzi o skandal, który wybuchł pod koniec ubiegłego roku – kupowanie wpływów przez Katar, przekazywanie wysokich sum pieniędzy i drogich prezentów. Wśród aresztowanych jest Greczynka Eva Kaili, usunięta ze stanowiska wiceprzewodniczącej Europarlamentu.

Wobec dwóch deputowanych została wszczęta przed kilkoma dniami pilna procedura uchylenia immunitetu. Z doniesień medialnych wynika, że około 60 europosłów mogłoby być zamieszanych w aferę. Zdaniem europosła Dominika Tarczyńskiego, uzasadnione jest żądanie ponownego głosowania wszystkich rezolucji. “Jest podstawa, aby dokonać reasumpcji, ponieważ te rezolucje były przyjmowane bardzo często kilkoma głosami większościowymi. A mamy do czynienia z potężną aferą, której nie było od dziesięcioleci. Takiej procedury nie ma, ale jest procedura nadzwyczajna, bo są nadzwyczajne okoliczności. Nie było takiego skandalu na taką skalę i uważam, że są podstawy do tego, aby powtórzenie wszystkich głosowań przeciwko Polsce było zastosowane” – powiedział deputowany Dominik Tarczyński. 

Afera korupcyjna w Parlamencie Europejskim zatacza coraz szersze kręgi i są informacje o kupowaniu wpływów nie tylko przez Katar, ale także przez Maroko. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!