Bratysława: Z. Rau po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych V4

0
136
Fot. MSZ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że gdy grupa Wyszehradzka działa razem, jest skuteczniejsza i tylko w ten sposób może odnosić wspólne sukcesy w naszej części Europy. Szef polskiej dyplomacji był w Bratysławie na Słowacji, gdzie uczestniczył w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw V4.

Zbigniew Rau powiedział na konferencji prasowej po rozmowach, że ministrowie poruszyli tematy łączące wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej, na bok odsuwając sprawy geopolityczne, które dzielą, jak choćby opinie o rosyjskiej agresji na Ukrainę. Szef polskiej dyplomacji poinformował, że Grupa Wyszehradzka będzie współpracować w sprawach, które ją łączą.

“Potwierdzając nasze dotychczasowe stanowisko, które dotyczy kwestii imigracji, infrastruktury, transportu, ale oczywiście także funduszu wyszehradzkiego” – wymienił.

Jak dodał, ministrowie będą spotykać się regularnie i strać się wspólnie występować w sprawach, które nie budzą żadnych wątpliwości między nimi.

Szefowie dyplomacji rozmawiali także m.in. o współpracy z NATO oraz akcesji Szwecji i Finlandii do Sojuszu. Rozmowy w stolicy Słowacji były pierwszymi od kilku miesięcy, gdy spotkali się wszyscy ministrowie spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!