Polska potępiła Rosję na forum ONZ

0
185
ONZ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Polska zdecydowanie potępiła no forum ONZ wykorzystywanie przez Rosję zimy, jako broni przeciwko Ukrainie. Podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa ambasador Krzysztof Szczerski po raz kolejny wezwał Moskwę do wycofania wojsk z Ukrainy i zakończenia wojny.  
Krzysztof Szczerski powiedział, że w przeciwieństwie do większości konfliktów, w których kryzys humanitarny jest skutkiem agresji militarnej, w przypadku rosyjskiej wojny z Ukrainą jest on bronią używaną celowo przez agresora.

“Polska zdecydowanie potępia wykorzystywanie surowych warunków zimowych, jako broni wojennej przeciwko ludności cywilnej na Ukrainie” – mówił.

Stały przedstawiciel Polski w ONZ dodał, że swoimi działaniami Rosja popełnia zbrodnie wojenne i w rażący sposób lekceważy prawo międzynarodowe. Krzysztof Szczerski podkreślił, że Polska wspiera Ukrainę od początku wojny, będąc “węzłem”, przez który przesyłana jest pomoc międzynarodowa, samemu ją dostarczając i przyjmując uchodźców. 

“77 procent Polaków zaangażowało się w różnego rodzaju pomoc dla Ukrainy i dla Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w naszym kraju” – podkreślił ambasador. 

Dodał, że obecnie w polskich szkołach uczy się około 200 tysięcy dzieci uchodźców z Ukrainy i że wartość pomocy humanitarnej naszego kraju dla Ukrainy szacuje się na 1,5 procent PKB Polski.

Krzysztof Szczerski wezwał Federację Rosyjską do zaprzestania wojny i przestrzegania międzynarodowego prawa humanitarnego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!