Madryt: sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO

0
98
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Madrycie rozpoczyna się sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Wydarzenie potrwa do poniedziałku. 

W sesji uczestniczy 269 parlamentarzystów z 30 krajów NATO i 100 kolejnych z 25 państw partnerskich Sojuszu. Będą oni oceniali decyzje podjęte na ostatnim szczycie sojuszu w sprawie nowej Koncepcji Strategicznej NATO i stanowisko w sprawie wojny na Ukrainie. Na sesji ma być podkreślone – jak czytamy w komunikacie – zdecydowane stanowisko i niezachwiane wsparcie dla Ukrainy, a także wola obrony każdego centymetra terytorium Sojuszu. Wśród kilkudziesięciu panelistów jest jeden z Polski. Są też goście z Ukrainy.

W poniedziałek na sesji plenarnej do zgromadzonych deputowanych zwróci się przewodniczący Zgromadzenia, Gerald Connolly. Doroczną Nagrodą dla Kobiet na Rzecz Pokoju i Bezpieczeństwa zostanie uhonotowana wicepremier Ukrainy do spraw integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ołha Stefaniszyna.

Jednym panelistą z Polski podczas sesji ma być poseł Michał Szczerba, który przedstawi projekt raportu o Bałkanach Zachodnich w konteście wojny na Ukrainie. Polityk wystąpi jako przedstawiciel podkomisji transportu i rozwoju Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!