Ukraina – Rishi Sunak z wizytą w Kijowie

0
97
Fot. Facebook: Rishi Sunak
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wielka Brytania dostarczy Ukrainie pomoc wojskową związaną z obroną przeciwlotniczą o wartości 50 milionów funtów – zapowiedział w czasie wizyty w Kijowie brytyjski premier Rishi Sunak. Wśród zapowiedzianych dostaw mają znaleźć się działa przeciwlotnicze i technologia do zwalczania irańskich dronów wykorzystywanych przez rosyjską armię. 

To była pierwsza podroż Rishiego Sunaka na Ukrainę od momentu objęcia stanowiska szefa brytyjskiego rządu. “Jestem tu, aby powiedzieć, że Zjednoczone Królestwo nadal będzie Was wspierać, aż Ukraina uzyska pokój i bezpieczeństwo, których potrzebuje i na które zasługuje” – mówił brytyjski premier na konferencji prasowej. “A potem, wspólnie będziemy odbudowywać Wasz wspaniały kraj” – podkreślił.

“Od pierwszych dni wojny, Ukraina i Zjednoczone Królestwo są złączone najsilniejszym sojuszem. Podczas dzisiejszego spotkania, omówiliśmy najważniejsze kwestie zarówno dla obu krajów jak i dla światowego bezpieczeństwa. Razem jesteśmy silniejsi i osiągniemy pożądane rezultaty” – napisał po spotkaniu z Rishim Sunakiem ukraiński prezydent.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!