Ofensywa ukraińska w Donbasie

0
201
żołnierz Ukraina
Fot. telegraph.co.uk/AP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W okolicach Łymanu ukraińskie wojsko kontynuuje działania bojowe. Niedawne zdobycie tego miasta w obwodzie donieckim to duży sukces ukraińskiej armii dający możliwość dalszej ofensywy w Donbasie.


20 tysięczny przed wojną Łyman został wyzwolony spod rosyjskiej okupacji. Walki o miasto trwały kilkanaście dni. Jak informuje Serhij Czerewatyj rzecznik dowództwa Wschodniego Zgrupowania Sił Zbrojnych Ukrainy w ramach ofensywy w okolicach Łymanu Ukraińcy odnoszą kolejne sukcesy.


Jak podkreśla, ukraińskie oddziały wyzwoliły wieś Torske znajdującą się na trasie do miasta Kreminna. Ukraińska artyleria ostrzeliwuje też Rosjan, którzy próbują umocnić się w Kreminnej i zbudować tam linię obrony.


Sukcesy na tym kierunku otworzą, jak zaznacza ukraiński wojskowy, drogę do wyzwolenia części obwodu ługańskiego. Jak wyjaśnia, jeśli Ukraińcom uda się zdobyć Kreminną to będą mogli pójść na Rubiżne, Swatowe i dalej wyzwalać obwód ługański z Siewierodonieckiem i Lisiczańskiem.


Ukraińcy w ostatnim czasie wyzwolili też kilka miejscowości w obwodzie chersońskim na południu kraju. Jednocześnie nie ustają próby rosyjskich szturmów na Bachmut i w kierunku Awdijiwki w obwodzie donieckim.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!