Aresztowanie siatki pedofilskiej

0
199
Polska policja
Fot. Polska Policja
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pięć osób podejrzanych o rozpowszechnianie w sieci materiałów pedofilskich zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.


W ramach akcji policji w pięciu województwach zabezpieczono ponad sto komputerów, telefonów i nośników danych. Znaleziono na nich ponad 50 tysięcy plików z treściami pornograficznymi z udziałem dzieci.


Zatrzymani to mężczyźni z Piaseczna, Katowic, Gdyni, Gorzowa Wielkopolskiego i Mielca w wieku od 32 do 61 lat. Mieli rozpowszechniać pedofilskie nagrania i zdjęcia za pośrednictwem sieci wymiany plików. Śledczy ustalili, że mężczyźni maskowali swoją przestępczą działalność używając specjalnego oprogramowania.


W Prokuraturze Okręgowej w Tarnobrzegu postawiono zatrzymanym zarzuty popełnienia przestępstw posiadania i rozpowszechniania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi im nawet 12 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!