Jesteśmy o krok od wojny nuklearnej?

0
255
Fot. rand.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były ambasador Ukrainy w Stanach Zjednoczonych Jurij Scherbak powiedział, że dzisiejszy dzień jest tragiczny dla Ukrainy i świata, a z powodu działań Rosji wszyscy są o jeden krok od wojny nuklearnej a podpisanie aneksu przez Putina terytoriów na południu i wschodzie Ukrainy jest działaniem absurdalnym.”Czasem jest takie wrażenie, że jesteśmy w domu dla obłąkanych” – powiedział.


Ukraiński dyplomata i publicysta uważa, że dotychczasowe działania Rosji pokazują jednoznacznie, że chce ona świadomie zniszczyć naród ukraiński. Powiedział, że 70 procent rakiet, które wystrzeliła Rosja trafiło w domy i obiekty cywilne. Przekazał, że według szacunków dwa miliony obywateli Ukrainy zostało przymusowo deportowanych na Syberię.


Zdaniem Jurijego Scherbaka Polska i Ukraina powinny w przyszłości posiadać broń atomową dla swojego bezpieczeństwa, ponieważ Rosja liczy się tylko z silnymi sąsiadami. Wskazał również na konieczność utrzymania i umacniania sojuszu między Polską, a Kijowem między innymi w ramach inicjatywy Trójmorza.


Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił dziś aneksję okupowanych terytoriów na południu i wschodzie Ukrainy. Podstawą tej decyzji ma być wynik pseudoreferendum w sprawie przyłączenia ukraińskich ziem do Rosji, które przeprowadzono na okupowanych terenach w dniach 23-27 września. Głosowania w tej sprawie prowadzone były pod przymusem rosyjskiej armii.


Decyzji Rosji nie uznają i potępili już między innymi Polska, Stany Zjednoczone, NATO i Unia Europejska.

(fot.rand.org)

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!