Demokraci trzymają się razem

0
fot.alexiforus.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Gubernator J.B. Pritzker w czwartek przekazał 1 mln dol. na kampanię demokratycznego kandydata na sekretarza stanu Alexiego Giannouliasa, mimo tego że jeszcze cztery miesiące temu popierał w prawyborach jego przeciwnika.

To pierwszy raz, kiedy Pritzker wsparł jakąkolwiek kampanię prowadzoną przez Giannouliasa, byłego skarbnika stanowego, który bezskutecznie ubiegał się o miejsce w senacie USA w 2010 roku. Pritzker w czerwcu przekazał 55 tys. dol. na kampanię urzędniczki miasta Chicago Anny Valenicy o nominację partyjnego sekretarza stanu, jednak Giannoulias z łatwością pokonał Valencię w prawyborach 28 czerwca.

Oprócz miliona dolarów przekazanych przez Pritzkera, kampania Giannouliasa w czwartek poinformowała o 769 tys. dolarów dodatkowych wpłat od związków zawodowych, sprzedawców samochodów i innych sympatyków. Giannoulias wydał ponad 5,2 miliona dolarów w pierwszej połowie roku, aby wygrać prawybory i rozpoczął kampanię w wyborach powszechnych z ponad 773 tysiącami dolarów w gotówce w swoim funduszu wyborczym – wynika z rejestrów finansowych kampanii stanowych.

W wyborach 8 listopada  Giannoulias będzie konkurować z republikańskim reprezentantem stanowym Danem Brady z Bloomington.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!