Francja: strajk kontrolerów lotu, ponad tysiąc odwołanych lotów

0
88
lotnisko lot anulowanie
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

We Francji dziś wielki strajk kontrolerów ruchu lotniczego. Odwołano ponad tysiąc połączeń, w tym kilka lotów do Polski. Francuskie związki zawodowe kontrolerów lotu domagają się podwyższenia płac w związku z inflacją i utworzenia nowych miejsc pracy.

24-godzinny strajk francuskich kontrolerów lotu rozpoczął się o 6-tej rano i dotknie wszystkie lotniska we Francji kontynentalnej oraz w terytoriach zamorskich. Protest może spowodować poważne utrudnienia w ruchu lotniczym w Europie. Spodziewane są kolejki na lotniskach, opóźnienia lotów oraz wydłużenia czasu podróży w związku z omijaniem francuskiej przestrzeni powietrznej.

Szacuje się, że linie lotnicze odwołały połowę rejsów obsługiwanych przez francuskie lotniska. Pasażerowie, którzy mieli podróżować między Francją a Polską otrzymali wczoraj informacje o statusie lotu. Linie Ryanair i Wizzair odwołały bezpośrednie połączenia z Paryża, Marsylii i Nicei do Warszawy i Krakowa. Polski LOT anulował dwa rejsy z Warszawy do Paryża oraz jedno połączenie Nicea-Warszawa. 

Grupa Air France-KLM utrzymała tylko jeden bezpośredni lot do Polski, na trasie Paryż-Kraków. Przewoźnicy ostrzegają jednak, że kolejne połączenia mogą zostać odwołane w ostatniej chwili.

Związkowcy zapowiadają kolejny strajk na francuskich lotniskach od 28 do 30 września.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!