Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie kolejny pakiet pomocy wojskowej

0
90
USA Ukraina
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie kolejny pakiet pomocy wojskowej o wartości 600 milionów dolarów. Poinformował o tym w komunikacie amerykański sekretarz stanu Antony Blinken. Uzbrojenie będzie pochodzić z obecnych zasobów Pentagonu. 

“Wraz z sojusznikami dostarczamy broń i sprzęt wojskowy, które siły zbrojne Ukrainy skutecznie wykorzystują podczas udanej kontrofensywy przeciwko Rosji” – oświadczył Antony Blinken informując o najnowszym pakiecie pomocy wojskowej dla Ukrainy. W jego skład wchodzą między innymi systemy rakietowe HIMARS, kierowane pociski artyleryjskie 105 mm i 155 mm, sprzęt do usuwania min oraz noktowizory. To 21 pakiet amerykańskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji. 

Sekretarz stanu USA przypomniał deklarację prezydenta Joe Bidena, że Stany Zjednoczone będą wspierać naród ukraiński tak długo, jak będzie to konieczne.

Wraz z najnowszym pakietem o wartości 600 milionów dolarów łączna kwota amerykańskiej wojskowej dla Kijowa od początku prezydentury Joe Bidena wyniesie 15,8 mld dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!