Słowenia: Międzynarodowy Dzień Słonia w ZOO Ljubljana

0
słoń
Fot. mojaobcina.si
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Największy ogród zoologiczny na Słowenii obchodzi dziś Międzynarodowy Dzień Słonia. W Ljubljanie rusza ciekawy projekt edukacyjny poświęcony tym zwierzętom.

Ambasadorem tegorocznego święta swojego gatunku będzie w Ljubljanie Ganga – trzy i pół tonowa samica słonia azjatyckiego. Do Słowenii przyjechała w 1977 roku jako dwuletnie słoniątko z ogrodu zoologicznego w indyjskim Kanpur. Choć ma 47 lat, to nadal jest ulubienicą odwiedzających zoo.

Do niedzieli Ganga będzie główną bohaterką warsztatów edukacyjnych poświęconych słoniom. Pracownicy ogrodu opowiedzą między innymi jak adaptuje się słonie z zoo do środowiska naturalnego i dlaczego te sympatyczne zwierzęta są zagrożone.
Odpowiedzą też na trudne pytania najmłodszych – jak działa trąba słonia, ile wody i ile jedzenia spożywa dziennie Ganga. Przygotowano również szereg gier edukacyjnych- jedna z nich pozwoli poznać legendarną “pamięć słonia”.

Międzynarodowy Dzień Słonia obchodzony jest na całym świecie od dziesięciu lat. Zapoczątkowała go Elephant Reintroduction Foundation, po to by zwrócić uwagę na problem wymierania słoni. Obliczono, że każdego dnia kłusownicy zabijają ponad 50 tych zwierząt.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!