Pożar w Czeskiej Szwajcarii został dogaszony

0
122
Fot. english.alarabiya.net
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Strażacy zakończyli akcję gaśniczą w Czeskiej Szwajcarii i dziś po południu przekazali administracji parku narodowego ostatni z sektorów lasu. Gaszenie największego w historii kraju pożaru lasu trwało od 24 lipca.

20 dni mozolnej walki z ogniem przebiegało w trudno dostępnym terenie – z wykorzystaniem śmigłowców, samolotów gaśniczych, dronów czy sprzętu wspinaczkowego. Ogień objął ponad tysiąc hektarów lasu, a w akcji gaśniczej wzięło udział łącznie 6 tysięcy strażaków. Ściągano jednostki z całego kraju. W gaszeniu pomagały też załogi z Polski, Słowacji, Niemiec, Włoch i Szwecji.

Przekazanie terenu oznacza, że nie występuje na nim otwarty ogień. Co najmniej do końca miesiąca na miejscu pozostanie 72 strażaków z jednostek ochotniczych. Będą oni monitorować teren na wypadek pojawienia się ukrytych ognisk. W tymczasowej bazie będzie w gotowości 6 jednostek zawodowej straży.

Od jutra do swoich domów będą mogli wracać mieszkańcy trzech ewakuowanych miejscowości. Dla turystów część parku narodowego pozostanie zamknięta.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!