Boris Johnson: przez ostatnie tygodnie będę wypełniał mandat

0
104
Boris Johnson
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Brytyjski premier deklaruje, że w ostatnich tygodniach urzędowania będzie nadal realizował swój program. To pierwsza publiczna wypowiedź Borisa Johnsona od momentu ogłoszenia rezygnacji. Odchodzący szef rządu chce wykorzystać czas, który mu pozostał na stanowisku, choć podkreśla, że obecnie jego rola, to przede wszystkim zapewnienie ciągłości działania państwa. 

“Jestem zdeterminowany, aby pracować dalej, by wypełnić dany nam mandat. Teraz jednak moje zadanie to tylko nadzorowanie procesu w ciągu najbliższych paru tygodni. Jestem pewien, że rezultat będzie pozytywny. Musimy iść naprzód” – stwierdził Boris Johnson. 

O to, aby zostać następcą Borisa Johnsona ubiega się 11 osób. Odchodzący premier stwierdził, że nie poprze żadnego kandydata, bo szef rządu nie powinien udzielać takich rekomendacji. Dodał, że jego poparcie mogłoby zmniejszyć szanse kandydata. 
W ubiegłym tygodniu Boris Johnson zrezygnował ze stanowiska szefa partii. Był to efekt buntu członków rządu i jego partii, zaniepokojonych aferami, załamaniem notowań sondażowych i porażkami w wyborach uzupełniających do Izby Gmin. 
Premierem Boris Johnson ma pozostać do momentu wybrania nowego szefa Partii Konserwatywnej, prawdopodobnie na początku września.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!