Polska: minister Z. Ziobro z okazji Dnia Prokuratury

0
Fot. Facebook: Zbigniew Ziobro
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podziękował pracownikom prokuratury za ich codzienną pracę. Dzisiaj po raz pierwszy był obchodzony Dzień Prokuratury. 

Zbigniew Ziobro podkreślił, że święto zostało ustanowione, ponieważ ciężka praca tych ludzi zasługuje na uznanie. “Chciałbym skierować słowa podziękowania do wszystkich bez wyjątku, którzy składają się na polską prokuraturę – prokuraturów, asesorów, asystentów prokuratorskich, pracowników administracji i wszystkich innych. To państwa wspólna praca, często z pasją i zaangażowaniem, z poświęceniem czasu prywatnego, czasem nawet z narażeniem własnego bezpieczeństwa przyczynia się do tych sukcesów, które odnosicie” – mówił. 

Prokurator Generalny dodał, że 11 lipca będzie upamiętniany od teraz także kodeks Makarewicza, uznawany za jedną z najwybitniejszych kodyfikacji wolnej Polski. Podkreślił, że kodeks, którego nazwa pochodzi od nazwiska wiodącej postaci w komisji kodyfikacyjnej, łączy w sobie nowoczesność z uwzględnieniem konktekstu kulturowego polskich ziem z trzech różnych zaborów i prawodawstw, które były łączone. “To wielki pomnik myślenia polskiej doktryny prawa karnego” – mówił minister sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro zaznaczył także, że wśród sukcesów polskiej prokuratury można wymienić, między innymi skuteczną walkę z tak zwanymi karuzelami VAT, a także z rozdzicami uchylającymi się od płacenia alimentów na swoje dzieci. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!