Francja : ponad 600 hektarów lasu spłonęło na południu kraju

0
91
Fot. Al Jazeera - Sylvain Thomas/AFP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ponad 600 hektarów lasów spłonęło w pożarach, który wybuchły wczoraj na południowym wschodzie Francji w departamentach Gard i Delta Rodanu. Lokalne władze informują, że sytuacja nadal nie jest opanowana. W akcjach ratowniczych bierze udział około 900 strażaków. 

Jak podają służby pożarnicze, w ciągu minionej doby na południu Francji odnotowano ponad sześćdziesiąt ognisk zapalnych. Najtrudniejsza walka z ogniem trwa obecnie w miejscowościach Besseges i Bordezac, na terenach narodowego parku Sewennów. Zmobilizowano tam ponad dwieście wozów strażackich i siedem samolotów ratowniczych. 

“Ogień zniszczył już ponad 600 hektarów. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych. Ewakuowano mieszkańców trzech miejscowości, ponieważ ich domy były zagrożone” – poinformowała minister do spraw samorządów terytorialnych Caroline Cayeux, tłumacząc, że walkę z ogniem utrudnia silny wiatr.

Według lokalnych władz przyczyna powstania pożarów nie jest znana. Rząd zapowiedział wszczęcie śledztwa. Strażacy twierdzą, że mają do czynienia z wyjątkowym zjawiskiem zwanym “megapożarem”, spowodowanym suszą i falą upałów, które nawiedziły południową część kraju w ostatnich tygodniach. Ich zdaniem, gaszenie pożarów może potrwać wiele dni.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!