Ukraina: spotkanie prezydenta Zełenskiego z premierem Irlandii

0
92
Fot. standard.co.uk
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski omówił z premierem Irlandii Micheálem Martinem kwestie bezpieczeństwa, energetyki, sankcji wobec Federacji Rosyjskiej i powojennej odbudowy Ukrainy. Politycy spotkali się w Kijowie.

Wołodymyr Zełenski poinformował Micheála Martina o sytuacji na pierwszej linii frontu, zwłaszcza na południu i wschodzie Ukrainy, oraz potrzebach humanitarnych. “Już teraz istnieje potrzeba odbudowy tych terytoriów Ukrainy, które zostały wyzwolone spod okupacji. Jestem bardzo wdzięczny Irlandii za jej szczere zainteresowanie projektami odbudowy Ukrainy po zakończeniu wojny” – powiedział prezydent Ukrainy.

Z kolei premier Irlandii Micheál Martin powiedział, że wspiera Ukrainę, jej wolność i suwerenność. “Wojna z tym wspaniałym demokratycznym krajem jest wielkim naruszeniem prawa międzynarodowego. To naruszenie wszystkich wartości, które wspiera Irlandia, i nie pogodzimy się z tym” – powiedział. 

Wołodymyr Zełenski powiedział, że z Micheálem Martinem będą współpracować nad tym, aby Ukraina możliwie najszybciej przeszła ze statusu kandydata do statusu członka Unii Europejskiej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!