Przewodnicząca KE U. von der Leyen w ukraińskim parlamencie

0
118
Fot. Twitter: Matti Maasikas
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że Ukraina udowodniła swoją determinację w dążeniu do członkostwa w Unii Europejskiej. 

Podczas przemówienia w formie online w ukraińskim parlamencie unijna polityk podkreśliła, że Ukraina ma teraz jasną europejską perspektywę i szacunek wszystkich członków Wspólnoty:

“Ukraina jest kandydatem do Unii Europejskiej – to coś, co wydawało się niewyobrażalne zaledwie 5 miesięcy temu” – powiedziała przewodnicząca Komisji i dodała, że dzisiaj jest czas na świętowanie tego historycznego momentu zwycięstwa determinacji i całego ruchu, który zaczął się 8 lat temu na Majdanie. “Przeszliście bardzo długą drogę od 2014 roku, ale wybraliście demokrację” – podkreśliła Ursula von der Leyen zwracając się do Ukraińców.  

Przewodnicząca Komisji Europejskiej powiedziała też, że docenia starania Ukrainy w reformie państwa. Zaznaczyła, że przyjęte prawo mające na celu ograniczenie korupcji i wpływów oligarchów na gospodarkę, to kroki w dobrym kierunku. 

W przyszłym tygodniu odbędzie się również konferencja z udziałem przewodniczącej Komisji Europejskiej, dotycząca odbudowy Ukrainy po wojnie. Przedstawiciele Unii Europejskiej i zaproszeni goście będą debatować w szwajcarskim Lugano 4 i 5 lipca. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!