Ukraina – prokuratura: każdego dnia popełnianych jest około 200-300 zbrodni wojennych

0
Fot. The Jerusalem Post
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Iryna Wenediktowa, Prokurator Generalna Ukrainy, mówiła w Hadze, że każdego dnia na Ukrainie jest popełnianych około 200-300 zbrodni wojennych i dlatego tak ważne jest osądzenie ich sprawców. Iryna Wenediktowa wzięła udział w konferencji prasowej Prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego Karima Khana.

Podkreślała, że na Ukrainie toczą się zacięte walki. “To brutalna wojna. Nie mamy dostępu do okupowanych terytoriów, ale mam nadzieję, że dzięki międzynarodowym kolegom uda nam się osiągnąć sprawiedliwość” – powiedziała Iryna Wenediktowa.
Poinformowała, że zidentyfikowano do tej pory ponad sześciuset Rosjan, którzy są podejrzani o dokonywanie zbrodni wojennych na Ukrainie, wobec osiemdziesięciu z nich wszczęto już postępowania. Jak mówiła, są wśród nich “wysocy rangą wojskowi, politycy i propagandyści”. 

Iryna Wenediktowa powiedziała też, że do Wspólnej Grupy Śledczej w sprawie Ukrainy dołączyły Estonia, Łotwa i Słowacja. “To ważny krok do osiągnięcia naszego głównego celu, jakim jest postawienie przed sądem wszystkich zaangażowanych w straszne zbrodnie wojenne”- mówiła. 

Grupa ta została utworzona przez Ukrainę, Litwę i Polskę 25 marca. Teraz będzie się składała z sześciu krajów oraz z przedstawicieli Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!