Od jutra Rosja wstrzymuje częściowo dostawy gazu do Holandii, Danii i Niemiec

0
Fot. news.middleeast-24.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rosyjski dostawca gazu Gazprom poinformował, że od 1 czerwca wstrzymuje częściowo dostawy gazu do Danii, Holandii i Niemiec. Według przedstawicieli rosyjskiego koncernu gazowego zostaną wstrzymane dostawy do “nieprzyjacielskich” krajów, które odmawiają wykonania płatności w rublach.

Jest to odpowiedź na uzgodniony wczoraj przez kraje unijne szósty pakiet sankcji nałożonych na Rosję. Unia Europejska i Zachód nakłada kolejne sankcje od 24 lutego, gdy Rosja dokonała inwazji na Ukrainę.

Jak poinformował Gazprom, płatności w rublach odmówiły firmy Shell, Orsted oraz GasTerra. Pierwsza z nich zajmuje się dostawami gazu między innymi do Niemiec, druga – do Danii, a trzecia – do Holandii.

Przedstawiciele duńskich i holenderskich firm poinformowali, że dostawy gazu nie zostały zagrożone oraz że dostawcy tego surowca będą poszukiwać innych źródeł zakupów na europejskich rynkach.

Wcześniej Rosja wstrzymała dostawy gazu do Bułgarii, Finlandii i Polski. Te kraje również odmówiły wykonania płatności w rublach. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!