Niemcy: fatalne sondaże dla kanclerza O. Scholza

0
324
Scholz
Fot. aa.com.tr
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz traci w sondażach. Przyczynę spadku popularności media upatrują w jego powściągliwej polityce wobec Rosji. Gdy wczoraj frakcje Bundestagu porozumiały się w sprawie dostaw ciężkiej broni na Ukrainę, szef rządu federalnego przebywał w Japonii.

“Pierwsze miesiące rządów Olafa Scholza są naznaczone regularnymi przykładami pychy kroczącej przed upadkiem” – napisał dziennik “Die Welt”. W tygodniku “Junge Freiheit” czytamy, że koalicja podlega próbom delegitymizacji, zanim “politycy SPD zdążyli rozsiąść się w ministerialnych fotelach”. W sondażu DPA ponad 50 procent ankietowanych zarzuciło kanclerzowi brak przywództwa.
“Nieobecność kanclerza w Berlinie, gdy wszystkie kluby debatują o pomocy dla Ukrainy, jest skandaliczna. Zachowanie Olafa Scholza nie jest roztropne. On się boi, lawiruje i ociąga” – stwierdził szef frakcji chadeków Friedrich Merz.

W rozmowie z Polskim Radiem były polityk SPD Thilo Sarrazin powiedział, że wyczekująca postawa szefa rządu federalnego wobec Rosji odbije mu się czkawką w następnych wyborach. “Gdy Karol Wojtyła przemawiał na gdańskiej Zaspie, Olaf Scholz był w Wittenberdze, gdzie składano hołd założycielom NRD” – przypomniał.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!