Niemcy: P. Müller o wizycie premiera M. Morawieckiego w Berlinie

0
261
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Mateusz Morawiecki przebywa dziś z wizytą roboczą w Niemczech. W Berlinie spotka się między innymi z kanclerzem Olafem Scholzem. Rzecznik polskiego rządu Piotr Müller zaznaczył, że premier będzie przekonywał swojego rozmówcę do zaostrzenia sankcji wobec Rosji. 

W rozmowie z Polskim Radiem Piotr Müller skonkretyzował cele wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Berlinie. “Dla nas priorytetem jest to, aby we wszystkich krajach zwyciężył nurt jak najdalej idących sankcji wobec Rosji i pomocy dla Ukrainy. Liczę na to, że kanclerz zmieni zdanie i pod naciskiem koalicjantów i opinii publicznej to uzbrojenie zostanie wysłane” – powiedział.
Dziś media poinformowały, że rząd federalny dostarczy Ukrainie samobieżne działa przeciwlotnicze “Gepard”. Piotr Müller wyraził jednak obawę, że od deklaracji do realizacji tych planów może minąć sporo czasu. “Cieszę się z dzisiejszych deklaracji niemieckich, ale będę się cieszył jeszcze bardziej, gdy zobaczę ten sprzęt na terenie Ukrainy” – przyznał.

Rzecznik polskiego rządu przypomniał, że w obecnej fazie wojny na Ukrainie liczy się każda chwila. Dlatego należy jej dostarczyć ciężką broń jak najszybciej, ponieważ za parę tygodni może się już okazać “bezużyteczna”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!