PE: część europosłów z Polski podpisała list wzywający do dalszego blokowania pieniędzy

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Parlamencie Europejskim spore zaskoczenie. Europejska Partia Ludowa, do której należy PO i PSL, nie podpisała listu do szefowej KE Ursuli von der Leyen z apelem, żeby nie zatwierdzała polskiego Krajowego Planu Odbudowy. List podpisali jedynie socjaliści (S&D), Zieloni, liberałowie (Odnowić Europę) oraz skrajna lewica. „List jest idiotyczny, to brak wyczucia czasu i treści” – powiedział eurodeputowany PO Andrzej Halicki. 

Cztery grupy polityczne argumentują w swoim liście między innymi, że od czasów wojny sytuacja praworządności się w Polsce pogorszyła. Przyznają, że „rosyjska agresja tworzy nowy kontekst, ale ich zdaniem kontekst ten w żaden sposób nie może uzasadniać przymykania oczu na kwestie praworządności”. 

Andrzej Halicki przypomniał, że odblokowanie funduszy będzie warunkowe, bo już pierwsza wypłata uzależniona będzie od spełnienia wymogów dotyczących likwidacji Izby Dyscyplinarnej. Ponadto jego zdaniem przedłużanie blokady pieniędzy może oznaczać, że Polska może je nieodwołalnie stracić. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!