Chicago: Lori Lightfoot wybrała radną 11. okręgu wyborczego

0
600
Fot. ABC 7 Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot wybrała Nicole Lee na radną 11. okręgu wyborczego. Dyrektorka ds. społecznych linii lotniczych United Airlines będzie pierwszą w historii Wietrznego Miasta kobietą pochodzenia azjatyckiego, piastującą to stanowisko w Radzie Miejskiej. Kandydaturę Nicole Lee muszą jeszcze zatwierdzić radni Chicago. Stanowisko radnego 11. okręgu wyborczego piastował do lutego tego roku Patrick Daley Thompson, który musiał jednak z niego zrezygnować po skazaniu go za oszustwa podatkowe.

Nicole Lee od lat prowadzi aktywną działalność na rzecz społeczności azjatyckiej w Chicago. Ma tytuł magistra polityki publicznej University of Chicago. Jej ojcem jest Gene Lee, niegdyś główny doradca byłego burmistrza Richarda M. Daley’a, który został skazany w 2014 roku za defraudacje finansowe organizacji charytatywnych. 

O stanowisko radnego 11. Okręgu wyborczego ubiegało się 27 kandydatów.

Według z ostatniego spisu powszechnego z 2020 roku wynika, że grupa Amerykanów pochodzenia azjatyckiego jest najszybciej rozwijającą się grupę rasową w Chicago. Liczba mieszkańców naszego miasta pochodzenia azjatyckiego wzrosła w ciągu ostatniej dekady o 31 procent. 

Nicole Lee będzie piastować urząd radnej do wyborów w 2023 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!