UE uderza w rosyjskich oligarchów, kolejne sankcje weszły w życie

0
372
Fot. Foreign Brief
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Unia Europejska uderza w rosyjskich oligarchów, kolejne sankcje weszły w życie. W Dzienniku Urzędowym została opublikowana decyzja o wpisaniu na czarną listą kilku bogatych Rosjan, przyjaciół i bliskich znajomych Władimira Putina. Mają oni zablokowane majątki i konta w bankach na terenie Unii. 

Na liście jest między innymi Michaił Fridman, jeden z najbogatszych Rosjan, który – jak donosiła prasa – określił wojnę na Ukrainie jako tragedię i wezwał do zakończenia rozlewu krwi. Jednak wtedy już unijna machina sankcyjna ruszyła. Ponadto na czarnej liście są między innymi Igor Sieczin, prezes koncernu naftowego Rosnieft, najbliższy i najbardziej lojalny współpracownik Putina, uznawany za drugiego człowieka w Rosji, Nikołaj Tokariew, prezes Trasnieftu, operatora systemów przesyłowych ropy. Jest też Aliszer Usmanow, najbogatszy rosyjski oligarcha, przyjaciel Putina, Gienadij Tymczenko – przyjaciel Putina i partner w dżudo. 
Unia uderzyła też w kolejnych propagandystów Kremla, między innymi w Dmitrija Pieskowa, rzecznika Kremla oraz grupę dziennikarzy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!