B. Johnson: stoimy ramię w ramię z polskimi przyjaciółmi

0
218
Fot. Evening Standard
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson oświadczył, że z radością przyjął dziś na Dowing Street szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego. “Wielką Brytanię i Polskę łączy dłogotrwała przyjaźń. Stoimy ramię w ramię z naszymi polskimi przyjaciółmi wobec tych, którzy próbują destabilizować integralność granic Polski” – napisał na twitterze Boris Johnson po zakończeniu wizyty premiera Morawieckiego w Londynie. 

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z szefem brytyjskiego rządu potwierdził zrozumienie i sojuszniczą solidarność naszych państw, a także i wsparcie dla Polski ze strony Zjednoczonego Królestwa wobec wyzwań geopolitycznych. 

Po spotkaniu na Downing Street z premierem Borisem Johnsonem szef polskiego rządu podkreślał, że Warszawa i Londyn niemal identycznie oceniają aktualne wyzwania, w tym kryzys na granicy z Białorusią, i zagrożenia ze strony Rosji. Premierzy rozmawiali też o ewentualnych nowych sankcjach przeciwko Białorusi. 

Wizyta w Londynie to kolejny punkt Mateusza Morawieckiego na mapie trwającej ofensywy polskiej dyplomacji. Od niedzieli Mateusz Morawiecki spotkał się w dziewięciu krajach z jedenastoma przywódcami. Był między innymi w Berlinie, Paryżu, Wilnie i Budapeszcie. Głównym tematem rozmów jest kryzys graniczny z Białorusią i zagrożenie ze strony Rosji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!