Prezydent USA J.Biden wprowadza zakaz przyjazdów z południowej Afryki

0
330
Joe Biden
Fot. medium.com/Joe Biden
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W związku z nową odmianą koronawirusa, nazwaną przez Światową Organizację Zdrowia- Omicron, prezydent Joe Biden wprowadził zakaz przyjazdów do Stanów Zjednoczonych z ośmiu krajów afrykańskich: Republiki Południowej Afryki, Botswany, Zimbabwe, Namibii, Lesotho, Eswatini, Mozambiku i Malawi. 

Restrykcje obowiązują od poniedziałku. Nie dotyczą obywateli i stałych rezydentów Stanów Zjednoczonych. 
W oświadczeniu towarzyszącym zakazowi przyjazdów do Stanów Zjednoczonych mieszkańców ośmiu krajów południowej Afryki, Joe Biden podkreślił, że wprowadza go jako środek ostrożności do czasu uzyskania dokładniejszych informacji na temat nowego wariantu wirusa.

Amerykański prezydent wezwał mieszkańców Stanów Zjednoczonych, by jak najszybciej skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19 oraz przyjęcia dawki przypominającej. Joe Biden dodał, że szczepionka ta jest darmowa i bezpieczna i że oferuje ją 80 tysięcy punków na terenie całego kraju. Zaapelował też o szczepienie dzieci powyżej 5. roku życia.

Prezydent USA podkreślił, że pojawienie się nowego wariantu pokazuje, iż pandemia COVID-19 nie zakończy się, “dopóki świat nie zostanie zaszczepiony” Joe Biden wezwał inne kraje, aby przyłączyły się do Stanów Zjednoczonych w przekazywaniu szczepionek biedniejszym państwom. Amerykański prezydent zaapelował też do krajów skupionych w Światowej Organizacji Handlu, do zawieszenia praw patentowych, aby szczepionki przeciwko COVID-19 mogły być produkowane globalnie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!