Brytyjski rząd odmraża płace dla budżetówki

0
341
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Brytyjski rząd odmraża płace dla budżetówki. W zeszłym roku administracja Borisa Johnsona zdecydowała się zaoszczędzić ze względu na pandemię. Teraz, na dzień przed oficjalnym ogłoszeniem budżetu, Konserwatyści obiecują, że w kwietniu płace pójdą w górę.

Nauczyciele, pielęgniarki, oficerowie policji, ludzie zatrudnieni w siłach zbrojnych – wszyscy dostaną dodatkowe pieniądze. Chodzi o ponad pięć milionów osób.

Po brexicie chcemy budować gospodarkę opartą na wysokich pensjach – zapowiada od dawna rząd. A minister finansów Rishi Sunak nie ukrywa, że sytuacja gospodarcza kraju jest lepsza, niż zakładał jeszcze rok temu.

Szczegóły muszą zostać jeszcze ustalone przez niezależne ciała doradcze, część podwyżek dotyczy na razie tylko Anglii, regionalne rządy Walii Szkocji i Irlandii Północnej regulują niektóre sektory same.

Związki zawodowe i opozycja zwracają jednak uwagę, że w rzeczywistości podwyżki mogą nie okazać się tak duże na papierze. Bo rząd zapowiedział już podwyższenie podatków, a rosną koszty życia. Ceny paliwa są rekordowe. Rachunki za energię idą w górę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!