Raport – mieszkańcy brytyjskich miast niechętnie wracają do biur

0
580
praca biuro zdalna
Fot. Centre for Cities
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Po pandemii mieszkańcy brytyjskich miast niechętnie wracają do biur i nie chcą rezygnować z pracy z domu. Tak wynika z raportu londyńskiego think tanku Centre for Cities, który ostrzega: to zagrożenie dla “kanapkowej gospodarki”.

Centre for Cities wzięło pod lupę 30 miast. Średnio za biurko wrócił ledwie co piąty mieszkaniec. Największa migracja z domu do biura ma miejsce w niewielkim Brighton. Zdecydowało się na nią 50 procent pracowników. W Oksfordzie i Londynie to tylko 15 procent. Jeszcze mniej w Glasgow, choć, w Szkocji obostrzenia trwały dłużej. Tam rząd nadal mówi mieszkańcom: “jeśli to możliwe, pracujcie z domu”, z kolei Anglia zachęca do odważniejszego, choć stopniowego powrotu do biur.

Autorzy raportu ostrzegają: choć rzeczywiście wiele pracy, jaką kiedyś wykonywaliśmy w biurze daje się załatwić z domowego fotela, to puste centra miast to problem dla tak zwanej “kanapkowej gospodarki”. Czyli dla potężnego sektora usług , który dotąd kwitł dzięki pracownikom, w porze lunchu udających się do okolicznych lokali na sandwicha lub na kawę.

Tymczasem z dzisiejszych danych wynika, że brytyjska gospodarka powiększyła się w drugim kwartale o 4,8 procent. Ekonomiści są zadowoleni, choć bank centralny przewidywał 5 procent.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!