Polska – ZUS: duże zainteresowanie Polskim Bonem Turystycznym

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wakacje wpłynęły na gwałtowny wzrost zainteresowania Polskim Bonem Turystycznym. Jak informuje rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski, w całym kraju aktywowano do tej pory ponad 2,7 miliona bonów turystycznych na kwotę około 2,4 miliarda złotych. Przypomniał, że na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością potwierdzoną odpowiednim orzeczeniem rodzice otrzymają dodatkowy bon, również w wysokości 500 złotych czyli razem 1000 złotych.

Paweł Żebrowski zaznaczył, że osoby, które jeszcze nie aktywowały bonu powinny to zrobić na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Szczegółowe informacje dotyczące tego w jaki sposób to zrobić znajdują się na stronie internetowej Zakładu. 

Paweł Żebrowski podkreślił, że płatności bonami turystycznymi przyjmuje ponad 27 tysięcy przedsiębiorców turystycznych, organizatorów turystyki i organizacji pożytku publicznego, którzy świadczą usługi hotelarskie lub oferują imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!