Niemcy: burza ws. restrykcji wobec osób niezaszczepionych, koniec bezpłatnych testów

0
468
covid test koronawirus
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Niemiecka prasa krytykuje nowe rządowe restrykcje wobec osób niezaszczepionych. Sprzeciw budzi przede wszystkim planowane przez kanclerz Angelę Merkel zniesienie bezpłatnych testów na koronawirusa. Media zarzucają jej, że uprawia politykę “kosztem niezamożnych”.

Według zapatrywań Angeli Merkel, nowe przepisy obiecują przyspieszenie tempa szczepień, które ostatnio uległo spowolnieniu. “Spadek tempa i entuzjazmu do szczepienia daje nam do myślenia. Musimy znaleźć inne sposoby promocji tak, aby dotrzeć do nieprzekonanych” – tłumaczyła szefowa niemieckiego rządu.

Zgodnie z ustaleniami Kancelarii Federalnej, od 23 sierpnia osoby niezaszczepione mają się poddawać testowi na koronawirusa, jeśli będą chciały pójść do restauracji lub na siłownię. Kłopot polega na tym, że od 11 października nie będzie on już bezpłatny.

Ustalone wczoraj regulacje wywołały burzę w niemieckich mediach. “Państwo ustanawia prawo na plecach biednych. Wykluczanie osób niezamożnych z życia publicznego jest kolejnym etapem w dążeniu do aksamitnego usunięcia demokracji w Niemczech” – pisze miesięcznik “Tichys Einblick”. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!